BAKAN PAKDEMİRLİ, BELGRAD ORMANINDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, spor ve piknik yaparak hafta sonunu değerlendirmek için Belgrad Ormanı’na giden vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, Bakan Pakdemirli’ye büyük ilgi gösterdi.

Sabah saatlerinde gittiği Belgrad Ormanında ilk olarak 900 metrelik parkurda, vatandaşların da katılımıyla yürüyüş yapan Pakdemirli, bitiş noktasında katılımcılara su ve dondurma ikram edip fidan hediye etti.

Bazı vatandaşlar, Pakdemirli’nin Babalar Günü’nü kutladı. Piknik alanında piknik yapan vatandaşları selamlayan Pakdemirli, voleybol oynayan bir grubun oyununa katıldı ve çocuklara da oyuncak dağıttı.

Pilot bölge olarak seçilen ve atlı koruma uygulamasının başlatıldığı Belgrad Ormanı’nda, atlı koruma ekibiyle de buluşan Bakan Pakdemirli, yürütülen çalışmaya ilişkin bilgi alarak “Uygulamamız yeni başladı. Bu kadar büyük alanda bu hizmeti veriyor olmamız önemli. Buranın vatandaş tarafından düzgün şekilde kullanılması, konforunun maksimum düzeyde olması için bu hizmet önemli. Güvenlik arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Uygulamamız çok ilgi görüyor ve vatandaşlar bundan çok memnun. Başarılı olursa devamını da hızla getiriyor olacağız” ifadelerini kullandı.

PAZAR KAHVALTISINI ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARIYLA YAPTI

Belgrad Ormanı ziyareti kapsamında pazar kahvaltısını şehit ve gazi yakınlarıyla yapan Pakdemirli, şehit ve gazi yakınlarının talep ve sorunlarını dinleyerek, onlara minnet duyduğunu, birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu, bundan sonra da sık sık bir araya geleceklerini söyledi.

BAKIMLARI YAPILAN HAYVANLAR DOĞAYA SALINDI

Bakan Pakdemirli, daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü bünyesindeki Geyik Üretim Merkezi’ni ziyaret etti.

Pakdemirli, koruma alanında hasta, sakat ya da küçük olduğu için, tabiatta yaşayamadığı için koruma altına alınan, bakımları ve ilaçlamaları yapılan ve artık doğada yaşayabilecek duruma gelen baykuş, şahin ve kerkenez gibi kuşları doğaya saldı.

Alanda bulunan ve ilaçlamaları yapılan geyikler de Bakan Pakdemirli’nin gözetiminde doğal yaşam alanlarına kavuşturuldu.