BAKAN PAKDEMİRLİ; ” ‘YÂRİ GÜZEL OLANIN GÖZÜNÜ UYKU TUTMAZ’, DERLER. BİZİM YÂRİMİZ DE TÜRKİYE OLUNCA, BİZE UYKU DA HARAMDIR, DURUP DİNLENMEK DE”

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde binlerce vatandaş ile İzmir Konak Meydanı’nda bir araya geldi.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde binlerce vatandaş, Konak Meydanı’nda ellerinde Türk bayrakları ile hem demokrasi için hem de 15 Temmuz şehitleri için bir araya geldi. Sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlerinde Kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk ve engellilerden oluşan binlerce vatandaş sloganlar atarak 15 Temmuz ruhunu bir kez daha dünyaya gösterdi.

UYKU DA HARAMDIR, DURUP DİNLENMEK DE

Etkinlikte yaptığı konuşmada 15 Temmuz 2016’nın demokrasi tarihimizin kara bir lekesi olduğunu vurgulayan Bakan Pakdemirli “Aynı zamanda 15 Temmuz 2016, milletimizin demokrasiye şanlı bir imzasıdır. İnşallah Rabbim, bir daha memleketimizi ve milletimizi, böyle bir illetle, zilletle karşı karşıya getirmesin. Biz, 15 Temmuz’da ihanetle imtihan edildik. Hamdolsun, bu zor imtihandan ilahi yardım ve ihsan ile çıktık. Bu büyük bir nimettir ve şükür ister. Şükredilen nimet de artar. Şehitlerimizle mahşerde karşılaşınca mahcup olmamak adına azami gayret göstermeliyiz. ‘Yâri güzel olanın gözünü uyku tutmaz’, derler. Bizim yârimiz de Türkiye olunca, bize uyku da haramdır, durup dinlenmek de” diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

O gece yaşananların, milli bir destan hüviyetinde olduğunu kaydeden Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti: 

 “Biz bu ruhu daima diri tutulacağız. Çünkü 15 Temmuz; 2023 vizyonu, 2053 hedefi, 2071 ideali için yeni bir işaret fişeğidir. Biz devlet ve millet olarak, daima demokrasiden yana saf tuttuk. Demokratik bütün hak ve talepler; bizim başımızın üstündedir. Ancak biz, milletin iradesinin üstünde bir iradeyi de asla tanımadık, tanımayacağız. Bizim, bu coğrafyada, bu topraklar üzerinde davamız da kavgamız da büyük. Bunun için çok çalışacağız.”