“ZAFERLER TARİHİMİZİN ŞANLI DESTANI: 15 TEMMUZ”

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 15 Temmuz’un 3. Yıldönümü nedeniyle Orman Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konferansı’nda konuştu.

Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin, halkımızın iradesi ve dirayeti ile hezimete uğratıldığını belirten Pakdemirli “15 Temmuz, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak kazınmasına rağmen, zaferler tarihimize ise şanlı bir destan olarak kaydedildi!” dedi.

Bu coğrafyadaki 1000 yıllık tarihimizin birlik ve beraberliğimiz ile çalışkanlığımızın neticesi olduğunu ifade eden Pakdemirli, “Türkiye bu noktaya çok uzun, çok yorucu, bedeli çok ağır bir mücadelenin sonunda geldi” ifadelerini kullandı.

“TARİHİMİZ, ACILARIMIZ, BİRİLERİNİN İSTİSMAR SİYASETİNİN OYUNCAĞI DEĞİLDİR”

Milletimizin; darbecilerin, cuntacıların, kuklaların kendisine ve ülkesine neler yapabileceğini geçmiş tecrübelerinden bildiğini de belirtti Pakdemirli. Bu zafere gölge düşürme niyetinde olanlara mesaj verdi; “kimse bu destanın itibarına halel getirme cüretinde bulunmasın! Kimse bu zafere gölge düşürme hadsizliğine kalkışmasın! Bunu burada bir kez daha ifade etmiş olayım:

Bizim mukaddesatımız, bizim tarihimiz, bizim acılarımız; birilerinin istismar siyasetinin oyuncağı değildir, bu böyle bilinmelidir” dedi.

“BİZ, BİR CENNET’TE YAŞIYORUZ VE CENNETİN TALİBİ ÇOK OLUR!”

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın stratejik bir Bakanlık olduğunu da “Cennet vatanın bütün güzellikleri Bakanlığımızın vitrininde göz kamaştırıyor” sözleri ile ifade eden Bakan Pakdemirli, “Suyumuz, havamız, bitkilerimiz, yemeklerimiz, hayvanlarımız, topraklarımız, ormanlarımız, denizlerimiz, göllerimiz, nehirlerimiz, mevsimlerimiz… Hepsinin vitrini bizim Bakanlığımız!” dedi.  

Biz, bir Cennet’te yaşıyoruz ve cennetin talibi çok olur, diyen Pakdemirli, “Bunun için güçlü olmak, güçlü durmak zorundayız! Bizim gücümüz, millettir. Bizim gücümüz, üretmektir. Bizim gücümüz, işimizi yapmaktır! Ne yapıyorsak onu en iyi yapmaktır” açıklamasında bulundu.

15 Temmuz için “MİLLİ DURUŞ! MİLLİ DUYUŞ! MİLLİ VURUŞ! Nitelemesinde bulunan Tarım ve Orman bakanı Pakdemirli, “Bu ruhu hep diri tutacağız! Ve hep hatırlayacağız: Bu toprakların şiirleri, “Korkma” ile başlar! Korkmayacağız! Çalışacağız! Az Değil Çok Çalışacağız!” ifadelerini kullandı.